Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Démoni porazili Radobýl a dál vedou 2. ligu západ

V osmém kole 2. ligy západ sehráli Démoni Česká Lípa zápas proti týmu CF Radobýl Litoměřice před domácími fanoušky, kteří zaplnili novou halu do posledního místa a po celé utkání neúnavně fandili a hnali své hráče za vítězstvím.

Podobné kulisy se na jiných futsalových utkáních dočkáte jen ojediněle. Fanoušci pod vedením Jiřího Jandíka a Miloslava Turzy připravili pro svůj tým nádherné choreo. Jelikož to byl zápas prvního s druhým a přímý souboj o první příčku tabulky, tak bylo zřejmé, že půjde o velice zajímavé a těžké utkání pro oba aktéry, a to se také potvrdilo.

První branka utkání padla již po čtyřech minutách hry, kdy domácí Michal Zelenka vybojoval míč, přihrál Milanu Soukupovi, který střelou pod brankářem Radislavem Kurkem dostal Démony do vedení 1:0. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, když Zelenka střelou z dálky mířil přesně k tyči. Vynikající úvodní desetiminutovku z pohledu domácích dokončil opět Milan Soukup, který po přihrávce Michala Zelenky nejdříve obešel brankáře a nadvakrát prostřelil hostujícího obránce. Hosté z Litoměřic však nic nevzdávali a snažili se v utkání dostat zpátky do hry. K tomu jim paradoxně pomohli domácí svým šestým akumulovaným faulem a nařízenou trestnou penaltu proměnil Jakub Grunert přímo do šibenice. To hosty opravdu nakoplo a za dvě minuty to již bylo o jednu branku. Hostující Štefan Knapík prošel u postranní čáry kolem Jakuba Dutky a přihrál před bránu, kde se Tomáš Kocman nemýlil. Poločas skončil výsledkem 3:2 pro domácí.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Hned v úvodu vypíchl na vlastní polovině míč Lukáš Dušánek pro Martina Švece a střelou podél něj dostal Démony opět do dvoubrankového vedení. O tři branky to bylo za čtyři minuty po rychlé kličce a střele k tyči Jakuba Dutky, asistenci si připsal Michal Zelenka. Hosté z Litoměřic se rychle oklepali a během dvou minut opět snížili na rozdíl jedné branky. Nejprve Jakub Grunert vrátil před branku přetažený centr a Zdeněk Hanzl trefil přesně pod brankářem Michálkem. Poté opět přetažený centr od Jiřího Vacka přetavil v branku Michal Rapavý nekompromisní ranou k tyči. Nicméně ani toto snížení nedostalo Démony do kolen. Po přihrávce Milana Soukupa se Lukáš Dušánek prokličkoval až k zakončení a se štěstím míč propadl za záda brankáře. Šťastný střelec branky Lukáš Dušánek si připsal i asistenci, když naservíroval míč Michalu Zelenkovi a ten protlačil míč do branky. Hosté tři minuty před koncem už jen snížili brankou  Jakuba Grunerta z trestné penalty po šestém akumulovaném faulu.

Utkání skončilo vítězstvím Démonů Česká Lípa nad Radobýlem Litoměřice 7:5, a Démoni tak udrželi první příčku tabulky. Další těžké utkání sehrají již v pátek na půdě týmu Salamandr UFA Hradec Králové.

Sestava Démoni Česká Lípa: Marek Michálek, Václav Zdich, Lukáš Půlpán, Jakub Dutka, Martin Švec, Jan Puhlovský, Michal Zelenka, Milan Soukup, Lukáš Dušánek, Michal Kulha, Lukáš Mikysa, Jan Frnka.

Sestava CF Radobýl Litoměřice:Radislav Kurek, Jiří Vacek, Jakub Grunert, Michal Rapavý, Štefan Kvapík, Robrt Mühlfait, Zdeněk Hanzl, Pavel Zuna, Lukáš Grunert, Tomáš Kocman, Roman Ekrt.

Střelci Démoni: Michal Zelenka 2x, Milan Soukup 2x, Martin Švec 1x, Lukáš Dušánek 1x, Jakub Dutka 1x.

Střelci Radobýl:Jakub Grunert 2x, Tomáš Kocman 1x, Michal Rapavý 1x, Zdeněk Hanzl 1x.