Násilník si počká na soud ve vazbě

Černá kronika
Verze pro tisk |

Na noc z pátku 29.9. na sobotu 30.9. jen tak nezapomene 32letá žena, kterou po hádce surově zbil její o tři roky starší přítel. Ten ji v sobotu po půlnoci vylákal z domova na schůzku, na které si měli vyříkat své partnerské problémy. Ta ale nakonec vyústila kolem půl třetí nad ránem v brutální útok na ni.

Agresivní muž ji přímo na ulici začal tlouct pěstmi do obličeje, a když upadla na zem, kopal ji do obličeje a také jí měl šlapat po hlavě. Potom, co si takto "ulevil", ponechal ji bez pomoci napospas osudu na místě a odešel. Těžce zraněná žena měla štěstí v neštěstí, když ji tu objevila náhodná kolemjdoucí a postarala se o ni. Po jejím převezení do nemocnice u ní lékaři diagnostikovali mnohočetné zlomeniny v obličeji s nutností dlouhodobé léčby a rekonvalescence. To, jak žena po napadení vypadala, otřáslo i zkušenými kriminalisty, kteří za svou dlouholetou praxi viděli už ledacos.

Útočníka zadrželi téhož dne kolem 11.30 a umístili ho do policejní cely. Po vypracování usnesení o zahájení trestního stíhání ho ještě v sobotu obvinili ze zločinu těžkého ublížení na zdraví, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. V tuto chvíli není ovšem vyloučeno, že právní kvalifikaci případu po zadokumentování dalších potřebných podkladů ještě zpřísní. Potom, co si 35letý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, podal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Chtěl tím zabránit tomu, aby obviněný ovlivňoval dosud nevyslechnuté svědky a aby své násilné chování zopakoval. Vazební důvody u obviněného shledal i státní zástupce a stejného názoru byl také soudce Okresního soudu v České Lípě, který o jeho vazbě rozhodoval. Policisté násilníka eskortovali do vazební věznice v pondělí 2.10.

Další z černé kroniky

Zadrženého lupiče poslal soudce do vazby

9.12.2020 20:29 | PČR
Minulý pátek v podvečer zadrželi kriminalisté 28letého mladíka s trvalým bydlištěm na Ostravsku, který 20. listopadu kolem deváté hodiny ráno v ulici Československé armády v České Lípě poblíž místní základní školy oloupil o 6 500 korun 72letou ženu. Tu si vyhlédl téhož dne v centru města u bankomatu Komerční banky, kde se na ni nalepil ve chvíli, kdy si vybírala finanční hotovost na nákup vánočních dárků. Když potom s penězi odcházela, sledoval ji a pod smyšlenou záminkou ji oslovil v místě, kde se zdržovalo minimum lidí. Zde ji požádal o to, zda by mu mohla vyměnit dvoutisícovku za menší bankovky. Paní mu chtěla vyhovět a vytáhla z kabelky peněženku, po které se začal okamžitě sápat. Chvíli se o ni přetahovali, ale vyhrál on, a i s jejími penězi utekl. Oloupená žena následně zavolala naši tísňovou linku 158. Z události byla silně rozrušená a také zaskočená. Lupič jí naštěstí žádné zranění nezpůsobil, nicméně to, že si troufnul spáchat takový čin za bílého dne poblíž centra města, nevěstilo do budoucna nic dobrého, a proto jsme po něm začali intenzivně pátrat.
Při tom nám byli velmi nápomocni českolipští strážníci, kterým touto cestou za jejich spolupráci na případu děkujeme. Jejím výsledkem je nejen objasnění listopadové loupeže, ale také potvrzení toho, že stejný pachatel zaútočil kvůli penězům ještě na jednu ženu. To se stalo 23. října kolem půl jedenácté dopoledne u bankomatu Komerční banky v Hrnčířské ulici v České Lípě. Stejný pachatel pozoroval 73letou ženu při výběru peněz a ještě dříve, než si je stačila vložit do své peněženky, jí bankovky v nominální hodnotě 8 000 korun odcizil a zmizel s nimi v ulicích města.
Po pátečním zadržení jsme ho obvinili ze zločinů loupeže a krádeže, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Vzhledem k tomu, že jde o muže bez stálého zaměstnání a jakéhokoliv stabilního zázemí, který napadl kvůli nedostatku vlastních finančních prostředků dvě starší ženy, podali jsme státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Stejný názor měli na jeho nebezpečnost státní zástupce i soudce Okresního soudu v České Lípě. Ten ho v neděli poslal do vazební věznice, kde stráví nejen letošní Vánoce. Ponechat ho na svobodě by při jeho způsobu života znamenalo s vysokou pravděpodobností to, že by se vysokému trestu vyhýbal a ve své trestné činnosti pokračoval. V České Lípě se zdržoval jen kvůli nové přítelkyni, u které bydlel.

Jel na kole ukrást kolo

11.11.2020 09:31 | Městská policie Česká Lípa

U firmy Adient v Dubické ulici se našlo jízdní kolo. Podle nálezkyně – vrátné – ale nejde o zapomenutý předmět, nýbrž může jít o kradené kolo. Ocitlo se tam za zvláštních okolností, které nasvědčují tomu, že neznámá osoba přijela na tomto kole a pokusila se odcizit jiné. To se ale nepovedlo, a tak z místa utekla. Původní kolo zůstalo stát u vrátek do tamější kolárny, pouze opřené o lampu osvětlení. Kolo bylo přestříkané z modré barvy na černou

V Jiráskově opět rušno

2.10.2020 18:47 | Městská policie

Dvě hodiny po půlnoci a z domu v Jiráskově ulici se ozývá hlahol a veselý zpěv. Strážníci, kteří ulicí procházeli v rámci pěší hlídky šli veselou partu usměrnit, jenže uvnitř bytu byl takový kravál, že se nemohli dobouchat. Když se to podařilo, strážníci vysvětlili pětici přítomných, že je noc a jejich hudební produkce ruší široké okolí. Žena, která je podnájemkyní v bytě, strážníkům sdělila, že jsou pod vlivem alkoholu a slaví něčí narozeniny. Protože k rušení nočního klidu v minulosti už došlo, dostala žena pokutu, kterou za ni chtěla zaplatit její dcera. Podroušená matka jí ale peníze vytrhla z ruky s tím, že nic platit nebude a ani ji nezajímá „nějaký správní orgán“. Nepomohlo ani několik pokusů o vysvětlení, a tak tento případ skončí u správního orgánu.

Útočící krysařík

4.9.2020 08:09 | Městská policie Česká Lípa a redakce

V ulici 5. května v České Lípě se na volno pohyboval malý pes. Když kolem procházel náhodný chodec, krysařík se snažil zakousnout se mu do nohy. Následky v tomto případě nejsou závažné. Muž se spokojil s tím, že majitelka krysaříka, kterou strážníci dohledali, předložila očkovací průkaz s potvrzením, že pes byl nedávno očkovaný. Tím ale záležitost neskončila, majitelka psa musí dojít na veterinu a předložit potvrzení o veterinárním ošetření.

Rvali se na perónu

4.9.2020 08:06 | Městská policie

Rvali se tak, že málem spadli pod vlak. Potyčku muže a ženy přímo na nástupišti oznámila ostraha vlakového nádraží. Hlídka strážníků okamžitě vyjela na místo, ale tentokrát vše skončilo ještě před jejím příjezdem. Do stanice dojel vlak, žena do něj nastoupila a muž se vydal směr Dubice. Tím celý incident skončil, aniž by došlo k nějakému většímu zranění.

Botička posloužila dobré věci

10.3.2019 13:45 | Eva Vlastníková

Zkratka TPZOV – technický prostředek zabránění odjezdu vozidla neboli botička na autě. Nenáviděné zařízení nemusí vždy motoristy jen naštvat. Dokonce právě naopak!

O nasazení botičky poprosila řidička Audi Q7 poté, co ztratila klíče od auta. A protože nechodila nijak daleko, bála se, že by se klíče mohly dostat do rukou nepoctivců, kteří by zjistili, od kterého vozu jsou, a ona by přišla o auto, anebo minimálně o to, co zůstalo uvnitř. Strážníci této ojedinělé prosbě vyhověli a auto přímo na parkovišti „obuli“. Zároveň informovali i oddělení ztrát a nálezů městského úřadu. O dvě hodiny později si obsluha městského kamerového systému všimla tří osob, které se pohybovaly u auta a zkoušely ho na dálku elektronickým klíčem odemknout.

Okamžitě se k nim vydala hlídka městské policie, která trojici zadržela, ztotožnila a na místě i vyslechla. Jedna z žen uvedla, že klíče našla asi metr od auta. Ještě před příjezdem hlídky městské policie oznámila druhá žena nález klíčů na linku 158, což krajské operační středisko Policie ČR potvrdilo. Klíče se tak dostaly zpět k majitelce, strážníci odstranili botičku a řidička vozu byla ráda, že všechno dobře dopadlo. 

Internetový přítel ji připravil o statisisíce

18.4.2018 22:44 | Ivana Baláková

V listopadu loňského roku se seznámila 68letá žena z Českolipska s mužem, který jí převrátil život na ruby. Poznala se s ním prostřednictvím internetové seznamky, přičemž on oslovil ji. Představil se jako 53letý vdovec, voják americké armády, který hledá spřízněnou duši. Zpočátku si chatovali o tom, co ve volném čase rádi dělají nebo o rodině.

Po dvou měsících, během kterých si vyměnili navzájem stovky emailů, ale začali plánovat společnou budoucnost. Cizinec oznamovatelce naznačil, že ho v USA nic nedrží, a že by se rád odstěhoval za ní do České republiky. Vzhledem k tomu, že byl milý a navíc podle fotografie na jeho profilu velký fešák, zdálo se jí, že se na ni poprvé v životě usmálo štěstí. Představou společného života s ním byla natolik nadšená, že si vůbec nepřipouštěla divné věci, které se kolem jejich vztahu začaly objevovat.

Cizinec, kterého osobně nikdy neviděla, jí například už letos v lednu požádal o 1 500 dolarů s tím, že tuto sumu musí zaplatit americké armádě, aby dostal dovolenou a mohl ji navštívit. Ona mu je poslala, a to dokonce na účet u banky, která působí v České republice. To, že jde o tuzemský bankovní účet vysvětlil tím, že patří člověku, který v naší zemi vyřizuje finanční záležitosti americkým vojákům. Dalších 2 000 dolarů žádal vzápětí zaslat na stejný účet na zaplacení letenky z USA do Česka. I této prosbě bez velkého otálení vyhověla.

Aniž by jí za předchozí peníze nějak zvlášť poděkoval, nerozpakoval se chtít další. Tentokrát 10 000 dolarů na náklady spojené s transportem jeho balíku s osobními věcmi, penězi a šperky, které chtěl zaslat na její adresu. Ujišťoval ji, že půjčené peníze ihned vrátí, jen co se dostane do České republiky. Žena si na tento větší výdaj půjčila ve své bance 150 000 korun, zbytek doplatila z účtu. Peníze šly tentokrát na bankovní konto v Portugalsku, kam poukázala 210 000 korun českých.

Podvodník ale pořád neměl dost, a tak si na svou oběť vymyslel ještě to, že potřebuje dalších 25 000 dolarů, aby mohl být ohlašovaný balík s z USA převeden do jejího osobního vlastnictví. Teprve potom se oznamovatelka vážně zamyslela nad tím, že jsou jeho neustálé požadavky podezřelé a začala o jeho upřímnosti pochybovat. Přímo se ho proto emailovou zprávou zeptala, jestli ji jen nezneužívá. On na její konkrétní otázku nijak nereagoval a komunikoval s ní dál, jako by se nic nestalo. To ji přesvědčilo o tom, že ji vodí za nos, dvacetpět tisíc dolarů mu už neposlala a podala na něj trestní oznámení. I tak jí tato krutá zkušenost přišla draho, a to přesně na 325 000 korun.

Kriminalisté už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu s trestní sazbou odnětí svobody až na pět let. Zjistit pachatele nebude snadné, protože se za podobnými podvody mnohdy skrývají mezinárodně organizované skupiny, které se na tuto kriminální činnost zneužívající internetové seznamky zaměřují.

Čelní střet vozidel si vyžádal jeden lidský život i těžké zranění

13.2.2018 21:58 | Ivana Baláková

Policisté objasňují příčinu tragické nehody u Chlumu.

V úterý 13. února kolem 9. hodiny projížděla řidička osobního vozidla značky Ford ve směru od České Lípy na Dubou, kde v křižovatce u odbočky na Chlum započala odbočovat vlevo. Při tomto manévru se ze zatím nezjištěných důvodů čelně střetla s protijedoucím osobním vozidlem značky Renault. Následky jsou tragické.

Při střetu utrpěl smrtelné zranění pasažér ze zadního sedadla renaultu a ve stejném vozidle se ještě těžce zranila spolujezdkyně ze sedadla vedle řidiče. Tu z místa nehody transportoval do nemocničního zařízení vrtulník.

Sanitní vozy zdravotnické záchranné služby převezli do českolipské nemocnice na ošetření oba řidiče osobních vozidel. K objasnění příčiny a následného průběhu tragického střetu vozidel přizval vyšetřovatel ke spolupráci soudního znalce z oboru dopravy. 

Byt vykradli o silvestrovské noci

8.1.2018 21:40 | Ivana Baláková

Kriminalisté dopadli trojici zlodějů tři dny po činu, hlavní aktér skončil ve vazební věznici.

Poslední silvestrovskou noc trávili občané Českolipska různě. Někteří doma sledovali zábavné televizní pořady, jiní vyrazili do společnosti na tanec, ale našli se i tací, kteří tento čas využili k vloupání do cizího bytu. Jedná se o 34letého Českolipana, jeho stejně starého známého z Mimoně a jejich o dva roky mladší kamarádku z Dokska.

Povedená trojice se chtěla původně jen povyrazit v českolipských barech, ale náhoda jí poskytla příležitost, kterou okamžitě využila. Když procházeli centrem města, nalezli ztracené klíče. Naneštěstí došlo zkušenému recidivistovi z Mimoně, komu patří. Majitel je totiž vytratil přímo před svým domem, on se s ním už bohužel v minulosti setkal a jeho klíče proto poznal. Trojice pak do bytu vnikla celkem dvakrát a odnesla odtud peníze a další cennosti v celkové hodnotě 81 000 korun. Kriminalisté je zadrželi tři dny po silvestru a obvinili je ze spolupachatelství na přečinu krádeže se škodou 81 000 korun.

Vzhledem k tomu, že hlavní aktér krádeže z Mimoně má na svědomí další rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, podali státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Vycházeli z předpokladu, že by na svobodě v tomto způsobu obživy pokračoval. Stejného názoru byl státní zástupce i soudce Okresního soudu v České Lípě, který ho do vazby v pátek svým rozhodnutím poslal. Jeho dva komplice policisté stíhají na svobodě. 

Ženu po dialýze přepadl bezdomovec a odcizil ji kabelku

28.11.2017 23:58 | Vlasta Suchánková

Ženu po dialýze čekající na odvoz sanitou, přepadl v objektu nemocnice bezdomovec. Přetahoval se s ní o kabelku, s kterou nakonec utekl. Policisté po muži pátrali a krátce po činu jej zadrželi. U sebe měl věci z odcizené kabelky. Byl obviněn z loupeže a byl podán podnět na vzetí do vazby.

Nepříjemný zážitek má za sebou 54letá žena, která v pátek večer, po absolvování dialýzy v českolipské nemocnici, čekala na odvoz sanitním vozem domů.

Následně si k ní přisedl bezdomovec, další dva zůstali stát opodál. Vedle sedící muž ji požádal o cigaretu, přičemž žena ji nabídla všem třem. Následně se pak muž stojící opodál vrhl na její kabelku a začal se s ní přetahovat. Než se mu podařilo kabelku ženě ze sevření úplně vytrhnout, spadla s ní na zem a muž ji táhl několik metrů za sebou. Následně pak i s kabelkou, a spolu s dalšími muži, utekl.

Žena svůj zážitek okamžitě nahlásila policistům. Po zjištění potřebných informací a prověření záznamů z bezpečnostních kamer získlali policisté popis mužů a začali po nich okamžitě pátrat. Zhruba do třech hodin po loupeži byli všichni muži zadrženi. Dva z nich policisté nalezli v kontejnerech na komunální odpad na českolipském sídlišti Špičák, třetího z mužů zadrželi pod mostem v ulici Pivovarnická. Ten měl také u sebe veškeré věci z kabelky ženy.

Muži – dva ve věku 24 let a třicetiletý – byli umístěni do policejních cel. Následně byli všichni k danému skutku vyslechnuti, přičemž prověřováním bylo zjištěno, že skutku se dopustil pouze jeden z nich, a to 24letý. Další dva muže policisté po podání vysvětlení propustili ze zadržení, 24letého si na služebně nechali a obvinili ze zločinu loupeže. Současně byl dán návrh na jeho vzetí do vazby. O tomto bude rozhodovat na návrh státního zástupce příšlušný soud.

24letému muži bez domova, který neměl vysvětlení pro své jednání, hrozí v případě uznání viny u soudu trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. 

Policisté úzce spolupracují s probační službou již sedmnáct let

21.11.2017 21:59 | Ivana Baláková

Probační služba bilancovala své sedmnáctileté působení v trestním soudnictví.

Ne každý pachatel trestného činu musí nutně skončit ve vězení. Ne pro každého je jedinou a tou nejlepší cestou k nápravě pobyt za mřížemi. Česká justice proto rozvíjí alternativní možnosti, jak zacházet s pachateli trestných činů a jak zejména podpořit oběti trestných činů.

V Česku již sedmnáctým rokem funguje tak trochu jiné soudnictví, restorativní justice. Ta aktivně zapojuje oběti trestných činů do trestního řízení, zdůrazňuje jejich práva a vede pachatele k převzetí odpovědnosti za jeho činy a k nápravě způsobené škody. Tento koncept jde v práci s oběťmi a pachateli trestných činů dál než tradiční trestní soudnictví, které si většina veřejnosti spojuje jen s posláním pachatele za mříže. Garantem restorativního pojetí justice v České republice je Probační a mediační služba.

V úterý 21. listopadu dopoledne se v rámci Dnů restorativní justice konalo ve středisku Probační a mediační služby v České Lípě bilanční setkání představitelů Okresního soudu v České Lípě, českolipského Okresního státního zastupitelství, Územního odboru Policie České republiky v České Lípě a Věznice ve Stráži pod Ralskem.

Zúčastněné strany diskutovaly nad sedmnáctiletým vývojem trestní politiky v oblasti uplatňování trestů nespojených s přímým uvězněním. Samotné počátky popsal ředitel strážské věznice plk. Mgr. Ladislav Blahník jako hodně rozpačité. Zaměstnanci věznice před sedmácti lety nevěděli, co mohou od probačních pracovníků očekávat, a zdálo se jim, že budou jen dublovat práci sociálních pracovníků. Zpočátku soud pověřoval probační pracovníky zajištěním trestu obecně prospěšných prací. V roce 2008 pak přistoupilo probační státní zastupitelství na model, který akceptoval schopnost probačních úředníků zhodnotit vymahatelnost ukládaných trestů. Dnes probační služba zajišťuje obecně prospěšné práce, domácí vězení, podmíněné odsouzení, předjednává s pachateli tresty nespojené s vězením a připravuje vězně k podmíněným propuštěním.

Aktivitám probační služby bylo již od samotného počátku nakloněné vedení Územního odboru Policie České republiky v České Lípě. Vedoucí Územního odboru PČR v České Lípě plk. Mgr. Petr Rajt tuto alternativu ke stávajícímu trestnímu soudnictví vnímá jako velmi potřebnou a efektivní.

Také předseda Okresního soudu Mgr. Milan Vencl v České Lípě pokládá činnost probačních pracovníků za vysoce profesionální a především oceňuje jejich projekty zaměřené na práci s podmíněně propuštěnými, na poradenství obětem trestných činů a na práci s delikventní mládeží.

Vedoucí střediska Probační a mediační služby v České Lípě Mgr. Petra Špinková si velmi váží přístupu všech spolupracujících institucí, které za uplynulých sedmnáct let podporovaly probační pracovníky v jejich úsilí a pomohly jim tak k úspěšnému složení jejich maturity ze zavádění inovativních přístupů nejen k pachatelům trestných činů, ale především k jejich obětem. 

Řidička usnula za jízdy

30.10.2017 21:21 | Ivana Baláková

V nemocnici skončila 69letá řidička roomsteru, která při mikrospánku sjela ze silnice.

V sobotu 28.10. krátce před 14. hodinou projížděla 69letá řidička osobního vozidla značky Škoda Roomster od Kuřívod na Ploužnici, když vlivem mikrospánku vybočila mimo silnici, kde následně sjela stráň a čelně narazila do rozložitého starého dubu. Přitom utrpěla zranění na noze, se kterým byla převezena na ošetření do českolipské nemocnice. Škodu na vozidle policisté odhadli na 120 000 korun. 

Tragická událost postihla policisty v České Lípě

18.9.2017 18:28 | Vlasta Suchánková

Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prověřuje tragickou událost, při níž se v pondělí 18.9. smrtelně zranil policista Územního odboru Česká Lípa. Okolnosti jsou v šetření.

V pondělí, v ranních hodinách, došlo v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, k tragické události. Jeden z kolegů, zařazený na Územním odboru Česká Lípa, si svou služební zbraní způsobil smrtelné zranění, kterému na místě podlehl. Vedení krajského ředitelství poskytlo rodině policisty okamžitou psychologickou pomoc.

Veškeré okolnosti a důvody této nepříjemné a pro rodinu bolestivé události, prošetřují kontrolní orgány Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Prověřování je na samém počátku a do jeho skončení nebudeme zveřejňovat žádné bližší podrobnosti, nicméně v tuto chvíli zatím vše nasvědčuje tomu, že důvody, které policistu k tragickému činu vedly, jsou zřejmě osobního charakteru.

Vyjadřujeme upřímnou a hlubokou soustrast rodině a příbuzným policisty. Jeho dobrovolný a tragický odchod je pro Krajské ředitelství policie Libereckého kraje velkou ztrátou. 

Kradl na toaletách "TOI TOI"

14.9.2017 19:48 | Vladimíra Šrýtrová

V době od 8. do 12. září odcizil neznámý zloděj v Kamenickém Šenově vybavení chemického záchodu TOI TOI.

O tom, že zloději ukradnou ledacos, svědčí případ, kterým se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení v Novém Boru. V době od 8. do 12. září 2017 se neznámý zloděj dobýval v Kamenickém Šenově na Nám. Míru do chemické toalety TOI TOI. Nebylo to z důvodu toho, že by dotyčný nutně potřeboval na toaletu, ale zřejmě si chtěl obastarat podobnou toaletu doma. Nemohl si ke krádeži vybrat příhodnější místo než před samotným hřbitovem. To asi s domněním, že tady si ho nikdo zřejmě nevšimne. Ze dveří toalety odcizil visací zámek a poté si z toalety odnesl tzv. fekální tank v hodnotě 10 tisíc korun.

Policisté již v dané věci zahájili šetření k přečinu krádeže a po pachateli nyní pátrají. Podaří-li se jim případ objasnit, může jít pachatel za krádež vybavení toalety až na dva roky do vězení.
 

Řidičům komplikovala jízdu lesní zvěř

1.8.2017 21:31 | Ivana Baláková

V pátek 28.7. krátce před polednem se u Stvolínek střetla s lesní zvěří hned dvě osobní vozidla. Řidič renaultu, jedoucí ve směru od Zahrádek na Stvolínky, se nestačil vyhnout srnce, která mu skočila rovnou do jízdní dráhy na krátkou vzdálenost. Srnka střet nepřežila, ale posádka auta z něj vyvázla bez zranění. Škodu na vozidle policisté odhadli na 15 000 korun. Hned opodál vběhla srnka pod kola řidiči fiatu, který sem přijel rovněž od Zahrádek. Srnka z místa nehody utekla a i tentokrát nikdo z vozidla žádné zranění neutrpěl. Škoda na fiatu činí 5 000 korun.

Ve 14.45 překvapila srna řidiče osobního vozidla tovární značky Mercedes, který projížděl od Žandova na Starý Šachov. Srna potom utekla a řidič ani jeho spolujezdci se nezranili. Škoda činí 5 000 korun. Do necelé hodiny vyjížděli dopravní policisté ke střetu osobní vozidla značky Ford se srnou na silniční úsek mezi Horní Libchavou a Volfarticemi. Následkem nehody je třicetitisícová škoda na vozidle a mrtvá srna.

V noci z pátku na sobotu 29.7. přibližně pět minut po půlnoci přivolal dopravní policisty k podobné nehodě řidič dodávkového vozu značky Mercedes. Jemu skočila srna do silnice mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem. Nehoda se také naštěstí obešla bez zranění osob. Srna zahynula na místě. Hmotnou škodu policisté vyčíslili částkou 50 000 korun. Deset minut na to se srně na silnici mezi obcí Zákupy a Českou Lípou nedokázal vyhnout řidič dodávkového vozu značky Volkswagen. Srna podlehla následkům střetu na místě a škoda na vozidle činí 5 000 korun.