Autor - Milan Kořen

Ochutnávka z programové dramaturgie Kultury Česká Lípa

27.2.2023 10:06 | Kultura
Ochutnávka z programové dramaturgie Kultury Česká Lípa

Na hrad Lipý se vrací prohlídky v plném rozsahu i s výkladem

1.6.2021 19:41 | Kultura

Na hrad Lipý s průvodcem? Dříve samozřejmé, v poslední době vzhledem k vládním nařízením nemožné. Návštěvníci se dosud museli spokojit s individuální prohlídkou místo té klasické skupinové a místo průvodce „z masa a kostí“ s průvodcem papírovým.

Hrad Lipý a Centrum textilního tisku se pozvolna otevírají

3.5.2021 16:43 | Kultura

Po dlouhých měsících uzávěry se pro památky a muzea v minulých dnech konečně rozsvítilo pomyslné světýlko na konci tunelu. Sice za přísných hygienických podmínek a restrikcí, ale mohou otevřít.

Českolipská kultura bude promlouvat k divákům online i v dubnu

7.4.2021 09:27 | Kultura

Za uplynulé dva měsíce si příznivci kultury v našem městě začali pomalu zvykat, že jim vždy několik večerů v měsíci zpříjemní svými online akcemi organizace Kultura Česká Lípa, která pořady ve svých prostorách natáčí a jejich záznamy pak k divákům posílá prostřednictvím svého Facebooku a YouTube.

Pestrou mozaiku online pořadů složila Kultura i pro březen

5.3.2021 18:49 | Kultura

Natočeno, odvysíláno, zhlédnuto. I tak by se dal popsat program, který v únoru spatřil světlo světa pod taktovkou Kultury Česká Lípa.

Kultura Česká Lípa přinese divákům kulturní akce domů

4.2.2021 17:31 | Kultura

Živá kultura je už několikátý měsíc zcela zastavena. Muzea a galerie zejí prázdnotou a po podiích koncertních sálů či jevištích divadel se místo zpěváků a herců procházejí řemeslníci a údržbáři. Řada kulturních institucí totiž využila zcela logicky toto období k větším opravám a údržbářským pracím.